Content

Ukrainos ir Rusijos konfliktas.

Ukrainos ir Rusijos konfliktas
Ukrainos ir Rusijos konfliktas

SimilarWeb.com : Populiariausios Interneto svetainės Ukrainoje (.ua)

 

 

  

Russia's top lies about Ukraine: 1-2021-4041-6061-8081-100101-120

Информационная война или пост для российских друзей


onderzoeksraad.nl • MH17 Crash ( Russian subtitles )

Video about the Dutch Safety Board’s investigation into the causes of the crash of flight MH17 on 17 July 2014 in the eastern part of Ukraine and the Board’s investigation into flying over conflict zones. The video was based on the Dutch Safety Board’s investigation reports, which were published on 13 October 2015.

2014 metais Ukrainoje ir Rusijoje buvo atlikta apklausa parodžiusi, kuo (demokratinė) Ukraina skiriasi nuo (autoritarinės) Rusijos. Apklausos metu žmonėms buvo užduotas klausimas: „Kas, pagal konstituciją, yra suvereniteto nešėjas ir valdžios šaltinis jūsų šalyje?“

Ukrainiečiai atsakė:

57% - Tauta
26% - Prezidentas

Rusai atsakė:

55% - Prezidentas
23% - Tauta

Ukrainos ir Rusijos konstitucijos nurodo, kad suvereniteto nešėjas ir vienintelis valdžios šaltinis yra tauta. Informacijos šaltiniai: Андрей Илларионов, Фонд "Демократические инициативы" им. И.Кучерива, ВЦИОМ.Почему Россия успешно аннексировала Крым, но в Донецке и Луганске операция «Новороссия» провалилась (статистика)...

English image version: All_Ukrainian_populations_census_1989_2001.png

Перепись населения 1989 и 2001 г. • Национальный состав

Автономная Республика Крым:

2001 • Русские — 59% / Украинцы — 24%
1989 • Русские — 66% / Украинцы — 27%

Луганская область:

2001 • Украинцы — 58% / Русские — 39%
1989 • Украинцы — 52% / Русские — 45%

Донецкая область:

2001 • Украинцы — 57% / Русские — 38%
1989 • Украинцы — 51% / Русские — 44%

Донецк и Луганск — не «русская» земля, а «украино-русская» земля. Украинцы не «пришли к вам (русским)» на Луганск и Донецк, а жили вместе с вами, составляя при этом БОЛЬШИНСТВО. Перед тем, как в Луганске и Донецке начинать с оружием захватывать государственные здания Украины и выкрикивать «Россия!», надо было хоть статистику переписи Луганска и Донецка посмотреть. И надо было с этим считаться, а не обманывать себя на своих-русских «референдумах», пытаясь силой украинцев затащить в «Новороссию» (Россию). Нельзя силой заставить половину населения поменять гражданство и страну без конфликта с этим населением и страной, с которой они себя идентифицирует.


9JumpIn : 60 Minutes Australia : Stephen Rice : MH-17 : A Special Investigation
Bellingcat : Who’s Lying? An In-depth Analysis of the Luhansk Buk Video

Армия Российской Федерации в Украине. Расследование. (Sergii Omelchuk)

Vice News : Selfie Soldiers : Russia Checks in to Ukraine.

Kaip ir kada Krymas tapo "rusišku".

1783 Rusija okupuoja ir prijungia Krymą prie Rusijos. Prasideda prievartinis totorių išstūmimas iš tėvynės ir rusų migracija į pusiasalį (source).

1944 Rusija prievarta deportuoja visus likusius Krymo totorius į Uzbekistaną, Kazachstaną, Tadžikistaną, Mari ATSR ir kelias Rusijos TFSR sritis (source).

1948 TSRS Aukščiausiosios Tarybos Prezidiumas priima dekretą (1948-05-18) dėl gyvenviečių pervadinimo Krymo regione (iš totoriškų į rusiškus). Visiškai atimtas iš totorių Krymas tampa "istorine rusų žeme", be Krymo totorių ir totoriškų pavadinimų (source).

“Revolution in Kiev, Ukraine” by Ilya Varlamov

06.12.14 Расстрел активистов Майдана на Институтской 20 февраля

Rusai tikėjosi išvaikyti demonstrantus Odesoje, kaip prieš tai Donecke...

2014-04-28 Doneckas Apie 200 pro-rusiškai nusiteikusių aktyvistų, ginkluotų beisbolo lazdomis, akmenimis ir grandinėmis užpuolė ir, pasyviai stebint policijai, išvaikė apie 1000 žmonių taikią demonstraciją už „Už vieningą Ukrainą“. Po to pro-rusiškai nusiteikę žmonės atvirai džiaugėsi savo sėkme visame Internete, kaip jėga išvaikė "banderovcus" ir kad taip reikia visada su jais elgtis, naudoti jėgą ir smurtą prieš „Chuntos“ demonstracijas.

2014-05-02 Odesa Apie 300 pro-rusiškai nusiteikusių aktyvistų, ginkluotų beisbolo lazdomis, akmenimis, grandinėmis ir šaunamaisiais ginklais užpuolė ir, pasyviai stebint policijai, pabandė išvaikyti apie 1500 žmonių taikią demonstraciją „Už vieningą Ukrainą“... tik šį kartą pro-rusiškų aktyvistų euforija savo jėga greitai baigėsi, kai jiems, nušovus kelis demonstrantus, tie šį kartą nutarė neišsibėgioti, o atsakyti jėga į jėgą. Pro-rusiški aktyvistai nubėgo slėptis į Profsąjungos rūmus, kur juos nusivijo demonstrantai ir toliau vyko susirėmimai bei žuvo žmonės.

Pirmu atveju pro-rusiškai nusiteikę asmenys atvirai ir viešai didžiavosi savo organizuoto „žygio“ sėkme. Antru atveju, kai lygiai toks pats bandymas imtis smurto atsisuko prieš pačius smurtautojus ir pareikalavo daug iš anksto neplanuotų mirčių iš abiejų pusių, pro-rusiškai nusiteikę asmenys ėmė kaltinti visus aplinkui, tik ne save. Kad save išteisinti, pradėjo netgi skleisti gandus ir sąmokslo teorijas iki tokio absurdiško lygio, kad taikią demonstraciją „Už vieningą Ukrainą“ Odesoje užpuolę žmonės buvo, neva, „Dešiniojo sektoriaus“ provokatoriai.

Ukrainos resursai

Ukrainos kalbos

Percentage of native Ukrainian (1) and Russian (2) speakers by subdivision (2001 census)

Kas ką maitina Ukrainoje

http://censor.net.ua/resonance/268512/zona_proedaniya_kto_kogo_kormit_v_ukraine

Революционная карта областей Украины (Ukrainos regionų revoliucinis žemėlapis)

Kodėl dauguma paprastų ukrainiečių užsinorėjo į Vakarų Europą ir ES?


2013 - 2014 metų apklausos parodė, kad Viktoro Janukovičiaus vadovaujama pro-rusiška Ukrainos valdžia nori glaudesnės Ukrainos integracijos su Rusija, tačiau Ukrainos paprastų žmonių dauguma (ypatingai jaunimas) labiau nori matyti Ukrainą Vakarų Europos šalių kultūrinėje bendrijoje.


Kodėl taip įvyko, tam nereikia kurti sudėtingų sąmokslo teorijų apie klastingą JAV įtaką. Po komunistinio bloko / TSRS žlugimo, Ukrainos kaimynė Lenkija (kartu su Baltijos valstybėmis) iškarto pasuko vakarų kryptimi, atliko vakarietiškas reformas ir įstojo į ES. Ukraina gi taip ir liko Rusijos įtakoje ir orientavosi į rytus. To rezultatas po poros dešimtmečių... vidutinis atlyginimas ~2014 metais (wikipedia):

Lenkija - ES 2004 - €750 - Ukrainos „vakarų“ kaimynai
Slovakija - ES 2004 - €647
Vengrija - ES 2004 - €543
Rumunija - ES 2007 - €423
-------------------------------------------------------------
Rusija - NVS 1991 - €380 - Ukrainos „rytų“ kaimynai
Baltarusija - NVS 1991 - €317
Moldavija - NVS 1994 - €174
Ukraina - NVS 1991 ... 2014 - €115

Kai paprasti ukrainiečiai pradėjo lyginti, kaip vakaruose (ES) gyvena jų kaimynai lenkai, slovakai, vengrai... ir rytuose (NVS) rusai, baltarusiai ir jie patys, korumpuotos ir autoritarinės Rusijos įtakoje... čia tik rusams gal niekaip nedaeina, kad daugumos Ukrainos žmonių noras eiti Lenkijos keliu į vakarus (ES) yra racionalus pačių Ukrainos žmonių pasirinkimas, lemtas noro gyventi geriau, o ne JAV propagandos pasekmė.

Dauguma Ukrainos piliečių palaiko prisijungimą prie ES, o ne prie Rusijos (2013):
http://ratinggroup.com.ua/ru/products/politic/data/entry/14073/

53% palaiko Ukrainos prisijungimą prie Europos Sąjungos
35% nepalaiko tokios idėjos
12% neapsisprendę

38% palaiko vieningos valstybės į kurią įeitų Ukraina, Rusija ir Baltarusija sukūrimą
50% nepalaiko tokios idėjos
12% neapsisprendę

47% mano, kad naudingiau pasirašyti laisvos prekybos sutartį su Europos Sąjunga
34% mano, kad naudingiau įstoti į muitų sąjungą su Rusija, Baltarusija ir Kazachstanu
19% neapsisprendę

Dauguma Ukrainos piliečių palaiko Euro-Maidaną, o ne Anti-Maidaną (valdžią) (2014):
http://www.pravda.com.ua/rus/news/2014/01/21/7010495/

50% palaiko Euro-Maidaną (integracijos su ES šalinikus)
27% palaiko Anti-Maidaną (integracijos su Rusija šalininkus, valdžią)

Integracijos su ES labiau nori JAUNIMAS. SENESNI žmonės nori glaudesnių santykių su Rusija (2013).
https://www.gov.uk/government/uploads/system/uploads/attachment_data/file/190112/
Scoping_Study_Final_Report_Web_En.pdf

Palaiko integracija su ES (% ir amžius):
50.8% 18-29
44.5% 30-39
37.7% 40-49
31.4% 50-59
27.7% 60+

Palaiko Muitų Sąjungą su Rusija (% ir amžius):
25.4% 18-29
30.2% 30-39
36.3% 40-49
41.3% 50-59
45.9% 60+


Dėl Rusijos kanalų draudimo Lietuvos teritorijoje

Nežiūrint to, kokias nesąmones jie kartais rodo, vis tik nereikėtų jų drausti. Ne tam Lietuva išstojo iš TSRS ir įstojo į ES, kad rytų diktatūrą su cenzūra pakeistų tokia pat vakarų diktatūra su cenzūra, kad rytų demagogus su diktatoriais pakeistų vakarietiški. Lietuvos piliečiai neturėtų būti laikomi ir ugdomi mažais vaikais, kuriems keli valdžios „išrinktieji“ nurodinėtų, ką galima ir ko negalima tiems „mažiems vaikams“ žiūrėti. Demokratiška šalis, kaip Lietuva, turėtų kaip tik ir pasižymėti tuo, kad joje žmonėms būtų leidžiama laisvai žiūrėti visas opozicijos reiškiamas nuomones... nesvarbu, ar tai Rusijos, Šiaurės Korėjos, Sirijos ar kitų panašių šalių TV kanalai. Kaip reikėtų leisti laisvai naršyti ir po tų šalių Interneto svetaines. Vietoje oponentų nuomonės draudimų, reikėtų skatinti demokratinių šalių piliečius kultūringai išsakyti savo oponuojančią nuomonę su įrodymais ir faktais diktatorinių šalių informacinėse teritorijose, demaskuojant įvairiausią melą. Demokratija turi IŠMOKYTI žmones sugebėjimo patiems atsirinkti ir atpažinti, kur propaganda ir melas, o kur ne. Kaip ir moralė turi būti ugdoma remtis nuosavu protu, o ne svetimu kumščiu. Žmonės turi išsiugdyti IMUNITETĄ melui ir propagandai, patys su tuo susidurdami ir matydami, kaip tai pateikiama. Jeigu trūksta smegenų logiškai ir efektyviai oponuoti ir argumentuoti, o galvoje patiems sukasi mintys apie diktatorinius draudimus su cenzūra - ne tą darbą dirbate ir ne toje šalyje gyvenate, gerbiami politikai. Galite dirbti jį ir toliau, bet tokiais metodais vedate šalį prie to, prieš ką galvojate, kad kovojate. Tam, kad pakeisti oponentus, reikia juos suprasti. Tam, kad suprasti, reikia matyti, kokiomis priemonėmis ir kaip jiems nuolatos plaunamos smegenys. O iš to, kad abiejose pusėse bus vienpusiškai plaunamos smegenys, draudžiant susipažinti su oponuojančia pozicija, ir šalia esančiose priešiškose valstybėse taip susiformuoja vienas kitų visiškai nesuprantantys ir nesugebantys į vienas kito situaciją įsijausti piliečiai – finale, susidūrus gyvai, tarp jų dažniausiai prasiveržia tik fizinis smurtas ir prievarta, o ne susikalbėjimas.

Demokratija